Trade marketing praktycznie

Jak dobrać właściwy stojak

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim ważny jest produkt – to on ma się dobrze prezentować na stojaku. Aby zaprojektować stojak na miarę, najlepszy do ekspozycji Twojego produktu, potrzebujemy informacji: jaki produkt ma być eksponowany (kształt, rozmiar, waga opakowania), ile sztuk produktu ma się mieścić na stojaku, a ile sztuk na pojedynczej półce, kieszonce czy haczyku. Zwykle przed przystąpieniem do produkcji prosimy o wypożyczenie produktu – kompletu opakowań na 1 kieszonkę lub hak.

W przypadku stojaka z kieszeniami (np. stojaki na pocztówki, serwetki, świeczki) ważny jest rozmiar kartek, które będą eksponowane (ten rozmiar determinuje wysokość kieszonki), sposób zasłaniania się kartek (jaka część kartki ma być widoczna, a jaka może być zasłonięta kartką z kieszonki poniżej – z tego wymiaru wynika ilość kieszonek, jakie zmieszczą się na pojedynczej ścianie oraz kąt ich pochylenia), a także grubość pliku kartek w każdej z kieszonek. W przypadku dużej ilości drobnych elementów ważna jest także podłoga kieszonki – kiedy klienci wykupują ze stojaka pojedyncze produkty, pozostałe sztuki nie powinny się przewracać ani wypadać dołem.

Podobne ograniczenia dotyczą haków – to rozmiar blistra określa odległości miedzy poszczególnymi hakami, zarówno wzwyż, jak i wszerz. Ważny jest też kształt haka – dopasowany do rozmiaru dziurki w opakowaniu typu blister lub obwodu szyjki butelki (jeśli na haku mają wisieć butelki). Generalna zasada mówi, że towar na podwójnym haku wisi lepiej niż na pojedynczym – wszystko jednak zależy od opakowania Twojego produktu. Długość użytkowa haka oraz grubość drutu, z jakiego jest wykonany są wynikowe względem rozmiaru i wagi pojedynczego blistra.

Kolejna kwestia to noga Twojego stojaka. Tanim i praktycznym rozwiązaniem są stopki (z naszego doświadczenia wynika, że stojaki nie bywają przemieszczane po sklepie i kółka nie są używane). Jeśli jednak myślisz, że będziesz chciał stojak przesuwać, proponujemy plastikową pięcioramienną nogę na kółkach (w tym 2 kółka z hamulcem i 3 kółka zwykłe). Taka noga jest znacznie tańsza od wersji w całości wykonanej ze stali, za to równie praktyczna w większości sytuacji.

 

 

Stojaki mogą być na nodze z drutu, na nodze z profilu stalowego i stopkach, na plastikowej nodze z kółkami lub na wielokątnej nodze metalowej - z kółkami lub bez.

Zakład produkcyjny

ul. Górczewska 179a
01-459 Warszawa
tel 727 444 544
[email protected]
biuro czynne pn-pt, 8-15

Skontaktuj się z nami