Trade marketing praktycznie

Od czego zależy cena stojaka ekspozycyjnego

Na cenę stojaka wpływają przede wszystkim użyte do jego produkcji materiały. Stojak składający się z listew ze spawanymi hakami / kieszonkami będzie tańszy niż jego odpowiednik z hakami / kieszonkami wpinanymi do kraty, z kolei krata będzie tańsza od opcji z blachy perforowanej. Ważne jest też planowane obciążenie stojaka – od tego zależy grubość użytego drutu i profili stalowych (a im solidniejszy i cięższy jest stojak – tym wyższa jego cena)

Wymiary stojaka mają wpływ na cenę jego lakierowania (powierzchnia lakierowana), a także – jeśli stojak jest wyjątkowo wysoki – czy będziemy musieli go dzielić. W wymiarach stojaka pewną rolę odgrywają rozmiary formatek płyt – np. blachy (jak duży powstaje odpad).

Kolejna zmienna to ilość poszczególnych listew z hakami lub kieszonkami oraz ilość haków / kieszonek na listwie. Im mniej tych listew i im bardziej są one jednorodne, a także im mniej na listwie jednostek (haków, kieszonek) tym tańszy stojak.

Jeśli chodzi o wykończenie stojaka, najtańsze jest lakierowanie proszkowe na wybrany kolor RAL. Cynkowanie i chromowanie podnosi cenę stojaka.

W ofercie na stojaki zawsze ważna jest ilość stojaków w serii. Im więcej tych stojaków, optymalnie odbieranych za jednym razem, tym niższa cena pojedynczej sztuki. Jednocześnie, zamówienie 100szt stojaków, ale odbieranych małymi partiami, nie daje nam możliwości cieszenia się korzyściami skali wynikającymi z produkcji masowej.

Ostatnia grupa zmiennych, to elementy niestandardowe (np. kolor wychodzący ponad standardową paletę RAL), trudność wykonania poszczególnych elementów i termin wykonania (standardowy lub ekspres).

 

 

Dla tego samego regału z hakami na blistry możliwe są różne rozwiązania odnośnie montażu haków: mogą być wspawane na stałe, wpinane w listwy, wpinane w kratę lub w blachę perforowaną.

   

 

 

 

Zakład produkcyjny

ul. Górczewska 179a
01-459 Warszawa
tel 727 444 544
[email protected]
biuro czynne pn-pt, 8-15

Skontaktuj się z nami